Влаховиќ има јасна цел: 30 голови и Скудето!

Јувентус во изминатата вечер играше против Барселона, а Душан Влаховиќ го пропушти овој натпревар поради болки во грбот, но смета дека тоа нема да биде проблем затоа што брзо ќе биде спремен.

Српскиот напаѓач си постави и своја цел.

„Ќе дадам 30 голови, но досега најдобрите стрелци во шампионатите ретко доаѓале од шампионскиот тимови. Тоа ќе го променам, 30 голови и титула, тоа е мојата цел“.

Дали беше тешко да го избере Јувентус.

„Не, затоа што тоа е клуб кој е заоснован на принципите на кои јас се водам, а тоа е борба до крај. Изгубивме финале во купот, на крајот се пласиравме во Лигата на шампионите, но само пласман за ваков клбу не е доволен. Јас имам простор за напредок, некои играч напредуваат и на 35 години, а замислете колкав е тој простор ако имате 22“, порача Влаховиќ.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...