„Вистинска ситница“: Откриена цената на фустанот во кој Кејт Мидлтон блесна на Вимблдон (ФОТО)

Војвотката и војводата од Кембриџ натпреварот помеѓу Новак Ѓоковиќ и Камерон Нори го следеа од свечената ложа на Вимблдон.

Очите на светот беа јасно насочени кон Кејт Мидлтон, која на четвртфиналниот меч на Вимблдон дојде во темносин фустан со туфни.

Таа буквално блесна на трибините и само потврди дека е поим за добар стил.

Синиот фустан инаку е модел на „Александра Рич“, а медиумите во Велика Британија веднаш почнаа да се занимаваат со цената на овој аутфит и дојдоа до цифра од околу 1700 евра.

Кејт носеше и бисерни обетки, како и очила за сонце „Хенриета“ од 170 евра

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...