Винисиус доби шпанско државјанство

Бразилскиот крилен напаѓач на Реал Мадрид, Винисиус Јуниор денес доби шпански пасош, соопштија од клубот.

„Реал Мадрид соопштува дека Винисиус Јуниор се здоби со шпанско државјанство од 2 септември“, соопштија од клубот.

Ова е важно за Реал Мадрид бидејќи сега се отвара простор за ангажман на уште еден фудбалер надвор од Европска унија.

Актуелниот договор на Винисиус истекува во 2024 година,но двете страни се во напредни преговори и наскоро фудбалерот ќе стави потпис на договор до 2028 година.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...