(ВИДЕО) Саше Ивановски: Мицкоски и Апасиев се неодговорни политичари

Говорејќи за отворањето на преговорите меѓу Северна Македонија и Европската Унија, македонскиот новинар, Сашe Ивановски за indeks.mk рече дека овој момент го покажа вистинското лице на првиот човек на ВМРО, Христијан Мицкоски и на првиот човек на Левица, Димитар Апасиев.

Тој истакна дека целата заслуга за овој процес е на Демократската унија за интеграција на г-дин Али Ахмети и на СДСМ на г. Димитар Ковачевски.

Ивановски зборуваше за предлогот и за тоа како е решен проблемот.
Инаку, Северна Македонија заедно со Албанија вчера ги започна преговорите со Европската Унија за добивање датум за интеграција на двете земји.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=565437648663051

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...