(Видео) Пожар зафатил 10 ката од зграда висока 218 метри во Кина

Големиот пожар кој ја зафати зградата висока 218 метри во која се наоѓаат канцелариите на „China Telecom“ во градот Чангша на југот на Кина се прошири на неколку десетици ката.

Засега нема пријавени жртви.

„Голем чад излегува од зградата, а неколку десетици ката горат“, објави CCTV, додавајќи дека пожарникарите почнале да го гасат оганот и да спроведуваат спасувачки операции.

Според локалната противпожарна служба, на терен се ангажирани 36 противпожарни возила и 280 пожарникари.

Прелиминарните податоци покажуваат дека се запалил надворешниот ѕид на зградата. На снимките објавени на социјалните мрежи се гледа како пламен пламнува низ зградата и огромни оброци чад се издигаат кон небото.

Засега не се знае точната причина за пожарот.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...