(Видео) Ким Кардашијан покажа како е да се оди во ултра тесен фустан

Ким Кардашијан на следбениците на социјалните мрежи им ги покажа своите обиди да се искачи по скалите во тесен фустан пред ревијалната забава на Долче и Габана на модната недела во Милано. Видеото се појави на нејзиниот Инстаграм профил.

На видеото, кое е поддржано со соодветна музика, може да се види како тв ѕвездата и бизнисменка облечена во ултра тесен фустан во сребрена нијанса со корсет и макси должина, буквално се мачи да скокне на скалата бидејќи облеката не ѝ дозволува да ја подигне ногата.

Инаку Ким Кардашијан ја затвори ревијата на Долче и Габана како специјална гостинка на модната недела во Милано, а со луксузната модна марка воспостави нова соработка.

 

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...