(ВИДЕО) Голема експлозија во главниот град на Ерменија, најмалку еден загинат

Nexta јавува дека ерменското Министерство за вонредни ситуации го потврдило настанот и дека според прелиминарните информации има жртви.

Ерменските медиуми јавуваат дека едно лице загинало, а 20 се повредени. Се стравува дека под урнатините има затрупани луѓе.

Наводно, во трговскиот центар во Ереван експлодирал магацин со пиротехнички средства.

Луѓе се затрупани под урнатините.

Риа Новости пренесува дека очевидци тврдат дека по една силна експлозија се слушнале многу помали експлозии, како да имало огномет.

 

 

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...