Вернер го изнервира Тухел со коментарите

Тренерот на Челзи, Томас Тухел прилично остро реагираше на коментарите на напаѓачот Тимо Вернер.

Германскиот напаѓач јавно го искажа своето незадоволство од статусот во тимот и изјави дека сака да игра повеќе во пресрет на Светското првенство.

Таквите коментари го изнервираа тренерот Томас Тихел, кој остро реагираше.

„Изненаден сум бидејќи ќе бидам многу среќен ако сум млад човек и имам договор со Челзи. Ќе бидам еден од најсреќните луѓе на планетата ако имам договор со Челзи и не го разбирам ако го кажал тоа“.

„Ќе ја добие потребната минутажа кога ќе покаже квалитет што му е потребен за да го заземе тоа место и да го одбрани. Дали се вклопува во моите планови? Секако, тој е наш играч“, категоричен беше Германецот.

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...