Варди потпиша нов договор со Лестер!

Лестер денес потврди дека е продолжен договорот со напаѓачот Џејми Варди.

Одличниот напаѓач денес официјално стави потпис на нов договор со премиерлигашот. Варди прерасна во вистинска клупска легенда и покрај големиот број понуди кои ги добиваше сепак остана верен на „лисиците“.

Варди беше еден од најважните играчи на Лестер кога овој тим сензационално ја освои титулата во сезоната 2015/2016, а дел од овој клуб е од 2012 година.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...