Ван Бастен критикува: Кројф ќе беше засрамен од однесувањето на Барселона

Eкипата на Барселона одработи преоден рок во кој потроши многу пари и тоа е чудно поради нивната финансиска ситуација. Критики сега стигнаа од легендарниот Ван Бастен.

Каталонците се критикувани поради односот кон Френки Де Јонг кој подолго време е на излезни врати од клубот и Барселона сака да се ослободи од него. Но, од друга страна Холанѓанецот не сака да замине иако имаше понуда од Манчестер Јунајтед.

Според Ван Бастен сегашното однесување на Барселона е под стандардите на клубот.

„Ако Кројф беше во клубот ќе беше засрамен од однесувањето на Барселона. Нивното однесување е далеку од стандардите за Барселона“, истакна Ван Бастен.

Јохан Кројф е икона на Барселона и човек кој премногу направи за клубот, а денес дел од управата е неговиот син Жорди.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...