Вака реално изгледа тело на новопечена мајка: Џорџина без комплекси во минијатурно бикини (ФОТО)

Додека Џорџина Родригез и Роналдо уживаат во семејната идила и заслужениот одмор на Ибица, папарацо фотографите го уловија парот на нивната луксузна јахта во моменти на релаксација, сончање и капење.

И додека фудбалерот гордо ги покажуваше извајаните стомачни мускули, неговата избраничка не воодушеви во микро бикини, покажувајќи ја својата фигура без проблем само неколку недели по породувањето.

Џорџина го избра класичниот горен дел со корпи, додека долниот дел беше малку послободен и поризичен – се одлучи за минијатурнa танга, коja го открија нејзиниот заоблен задник.

28-годишната девојка докажа дека нема комплекси и дека е сосема нормална жена и дека не се трка да достигне луди, модерни стандарди и да ја врати фигурата на девојката со брзина на светлината по породувањето. Убавата Аргентинка не се потрудила да ги сокрие ниту стриите, ниту целулитот, ниту стомакот кој се уште не се опоравил по близначката бременост и породувањето.

Вереницата на Роналд се породи на 18 април годинава, при што на свет го донесе девојчето Бела Есмералда.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...