Јувентус го допре дното, прва победа за Монца во историјата🎥

Јувентус продолжи со серијата на лоши резултати и претрпе срамен пораз на гостувањето кај Монца (1:0).

Монца така ја запиша својата прва победа во историјата на Серија А и тоа токму против најтрофејниот италијански клуб.

„Бјанконерите“ уште еднаш покажаа дека се во многу лоша форма и од самиот старт играа анемично, а работите станаа уште потешки кога Ди Марија во 44-та минута доби директен црвен картон.

Монца во второто полувреме со играч повеќе играше храбро и стигна до историска победа, а стрелец на голот беше Гиткјер во 74-та минута.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...

Џабе милијардите: На натпревар во Саудиска Арабија присуствуваа 61 гледач

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQСаудиска Арабија вложува милијарди во фудбалот и веќе во лигата во оваа земја...