Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓


Од Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале правна процедура за напуштање на Суперлигата.

Бирократскиот процес ќе трае неколку недели, а од италијанскиот клуб се решени дефинитвно да го напуштат проектот на Суперлигата.

Проектот првично беше објавен од 12-те најмоќни европски клубови во април 2021 и кој требаше да заврши со формирање на елитна лига пропадна после само неколу дена.

Сите клубови набрзо излегоа од проетот, а останаа единствено Реал Мадрид, Барселона и Јувентус.

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...