Јувентус ќе биде без Киеза во Лигата на шампионите

Италијански „Тутоспорт“ пренесува дека Јувентус нејаверојатно нема да го пријави Федерико Киеза за Лигата на шампионите.

Киеза заработи тешка повреда во јануари кога скина лигаментите во натпреварот кој Јувентус го доби со 4:3. Иако веќе помина осмиот месец во Јувентус се уште немаат точен датум кога Италијанецот ќе биде спремен.

На вчерашната прес-конференција Масимилијано Алегри истакна дека би биле среќни ако Киеза се врати пред почетокот на Светското првенство во Катар.

Поради ваквата ситуација Јувентус најверојатно ќе го изостави Киеза за групната фаза од најелитното европско натпреварување. Новиот список за нокаут фазата се доставува во јануари и тогаш би требало да биде вметнат и Киеза.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...