Јувентус бара нов спортски директор

Јувентус е во потрага по нов спортски директор, пренесуваат италијанските медиуми.

Клубот веќе направил контакт со Џанлука Петраки и започнал преговори со него. 53-годишниот директор е без ангажман од 2020 година кога ја напушти Рома.

Петраки претходно помина девет години во Торино каде ја доживеа својата афирмација, но не се прослави во Рим.

„Бјанконерите“ бараат начин да го стабилизираат тимот, кој ја започна многу лошо сезоната.

Алегри сигурно нема да добие отказ засега, а главната причина за тоа е високата отштета која клубот треба да му ја плати.

Токму Петраки треба да биде човекот кој ќе му помага на Алегри во изборот на нови фудбалери.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...