Уште еден удар за Рома: Без Заниоло против Јувентус

Како да нема крај за проблемите на Рома. После повредата на Џорџињо Вајналдум кого го чека подолга пауза поради скршеница на ногата се повреди и Заниоло.

Без Вајналдум Рома најверојатно ќе биде некаде до јануари, а против Кремонезе Рома остана и без Заниоло кој заработи поситна повреда.

Во финишот од првото полувреме Заниоло во еден против напад незгодно падна и остана да лежи на тревата. Веднаш му беше укажана лекарска помош, а потоа беше заменет.

Италијанскиот репрезентативец беше изнесен на носилки и пренесен во болница. Рома без Заниоло ќе биде до крајот на септември. Следното коло „волчицата“ му гостува на Јувентус и сигурно дека неиграњето на Заниоло ќе биде проблем.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...

Џабе милијардите: На натпревар во Саудиска Арабија присуствуваа 61 гледач

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQСаудиска Арабија вложува милијарди во фудбалот и веќе во лигата во оваа земја...