Јунајтед со срамен пораз ја отвори сезоната🎥

Манчестер Јунајтед новата сезона ја започна со изненадувачки пораз на домашен терен од Брајтон (1:2).

Најголем проблем на „црвените ѓаволи“ уште во првиот меч се покажа дека ќе биде одбраната. Креативноста во нападот беше добра, напаѓачите создаваа шанси, но не успеваа да ги реализираат.

Сепак, одбраната често дозволуваше на противничките фудбалери да создаваат шанси, а во 30-та минута Паскал Гроз погоди за 0:1. До крајот на полувремето истиот играч зголеми на 0:2.

Во вториот дел Јунајтед стави се на една карта, Тен Хаг во игра го стави и Кристиано Роналдо, но домаќините не успеаа да стигнат ниту до бод.

Најдобрата шанса ја имаше Рашфорд во 60-та минута, а неколку минути подоцна Брајтон си постигна автогол за конечни 1:2.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...