Улиците во Загреб се претворија во реки

Од Словенија обилни дождови и поплави ја погодија и соседна Хрватска. На интернет кружеа видеа од поплавени и празни улици на хрватската престолнина, со вода која тече по коловозите. Во Загреб со денови врне силен дожд, придружен со силен ветер. Центарот 112 на округот во саботата доби многу извештаи за поплавени гаражи и подруми, за дрвја и гранки спуштени на далноводи и патишта.

Обилните дождови во саботата го поплавија селото Јуровско Бурдо во Карловачката жупанија, во близина на границата со Словенија.

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...