Удинезе го зеде „скалпот“ на Интер и се искачи на врвот на Серија А🎥

Удинезе продолжува со одличните резултати, па денес на „Фриули“ падна и Интер (3:1).

Тимот на Несторовски го зеде скалпот на уште еден фаворит и се искачи на врвот на табелата во Серија А.

Натпреварот започна одлично за гостите кои уште во 5-та минута дојдоа до водство со одличниот гол на Барела од слободен удар, но Удинезе успеа да направи целосен песврт.

Најпрво во 22-та минута кога Милан Скриниар си постигна автогол и изедначи на 1-1, а тој резултат беше актуелен до 84-та минута.

Бијол погоди за комплетен пресврт и водство на Удинезе од 2-1, а во судиското продолжение Арслан даде гол со глава за конечни 3-1.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...