Уапсен познат фудбалер од Премиер лигата

Познат фудбалер од Премиер лигата денес бил уапсен и за него полицијата покренала истрага, пренесува „Телеграф“.

Весникот го откри идентитетот на фудбалерот, но откри дека е интернационалец, има приближно 30 години и се очекува да игра за својата земја на претстојното Светско првенство во Катар.

Апсењето се случило во лондонската населба Барнет.

За него има обвинение од 20-годишна жена дека тој во јуни сексуално ја злоупотребил.

Од полицијата потврдија дека во мометов фудбалерот е во полициска станица и се вршат испитувања за случајот.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...