Трудница во деветти месец се обидела да се самоубие полевајќи се со бензин во Чачак

Во чачанското село Бресница 31-годишна жена во деветтиот месец од бременоста се обидела да се самоубие полевајќи се со бензин.

По опсервацијата, била пренесена на одделение во болницата во Чачак со изгореници на рацете, стомакот и на нозете.

Здравствената состојба е стабилна и животот не ѝ е во опасност“, потврдија локалните медиуми во болницата во Чачак.

Станува збор за жена која е бремена четврти пат.

Според пријавата, екипи на итната помош излегле на самото место и ја пренеле повредената во медицинска установа, со што ѝ го спасиле животот, пренесуваат медиумите.

ПОСЛЕДНИ

Американците обезбедија „Гепарди“ – самоодни противвоздушни системи што итно ѝ се потребни на Украина

Американската војска и додели на компанија со седиште во Флорида договор вреден нешто повеќе од 118 милиони долари за снабдување на украинската војска дополнителни...

Пендаровски на инаугурација на Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, на 3 јуни 2023 година, сабота, во Анкара ќе присуствува на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција,...

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...