Тројцата Бразилци ставија потпис на нови договори со Реал Мадрид

Реал Мадрид ги обнови договорите со тројца многу важни играчи, пренесуваат шпанските медиуми.

Станува збор за тројцата Бразилци, Винисиус, Родриго и Едер Милитао, кои одиграа фантастични сезони.

Винисиус ја одигра најдобрата сезона во кариерата и според многумина беше играч на сезоната во Реал Мадрид. Тој ќе стави потпис нa договор до 2027 година, а во новиот договор на ќе има откупна клаузула од 1 милијарда евра.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Винисиус во моментов заработува 3,2 милиони евра, а со новиот договор ќе добие тројно поголема плата.

Слична е ситуацијата со Родриго, кој ќе го продолжи договорот до 2028 година со клаузула од 1 милијарда. Додека Милитао кој покажа дека е достојна замена за Серхио Рамос ќе стави потпис на договор до 2028 година со откупна клаузула од 500 милиони евра.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...