Трет ден протести пред Влада: Тензии и турната заштитната ограда

Вечерва пред зградата на Владата започна нов протест, трет последователен, откако беше соопштено дека ќе се води широка консулатација за францускиот предлог околу преговарачката рамка на Македонија со ЕУ.

Протестот започна тензично, со фрлање јајца, тоалетна хартија и шишиња кон Владата, по што беше турната заштитната ограда. Во првите редови беа симпатизери на Левица, предводени од претседателот на партијата, Димитар Апасиев.

Се слушаа извиците „Бугари, бугари“.

Моментално луѓето што протестираат се пред платото на Владата, а пред самата зграда има голем кордон полиција.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...