Тренерот на Ал Наср од Роналдо посакува само една работа

Кристијано Роналдо пред крајот на 2022 година потпиша договор со Ал Наср од Саудиска Арабија и го доби најбогатиот договор во историјата.

Роналдо потпиша договор до 2025 година, а ќе заработува по 200 милиони евра годишно и ќе биде главна ѕвезда во Саудиска Арабија.

Тренерот на Ал Наср, Руди Гарсија кажа што му посакува на Роналдо пред почетокот на новата авантура.

„Единствено нешто што му посакувам на Роналдо е да го откриe задоволството од играњето и повторно да се насмее. Ако го пронајде тоа задоволство, тогаш целта ќе биде постигната“, изјави Гарсија.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...