Требаше да стане најплатениот играч во Словенија, но договорот му пропадна поради глупост

Oгнен Мудрински доби отказ од Целје поради неговите недолични коментари.

Фудбалерот кој во минатото играше за Војводина и Црвена Звезда, а настапуваше и за клубови од Германија, Швајцарија и Полска само поради глупост остана без договор со словенечкиот Целје.

Мудрински како што пренесуваат медиумите во Словенија требало да стане најплатениот играч во првенството, но тоа нема да се случи.

„Брате, ги yбив! Низ цел град собираат пари, ако имаш некоја црна кеса однеси да ги соберат и тие пари нека бидат кај тебе. Се слушаме“, стои во објавениот разговор на Мудрински со негов пријател.

Кога ваквиот разговор стигнал до управата на Целје, тие без размислување му го раскинале договорот.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...