Транспарент со Ковачевски, Османи и Маричиќ поставен пред МНР

За време на десетиот протест против францускиот предлог, беше поставен транспарент пред зградата на Владата. На транспарентот беа прикажани премиерот Димитар Ковачевски, шефот на дипломатијата Бујар Османи и вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, со зборовите „предавници“.

Пред да биде покажан транспарентот, тројца млади со маски на споменатите функционери седеа на маса и потпишуваа листови хартија.

Во еден момент, младите ги тргнаа маските, под кои имаше други маски со бугарското знаме.

Протестите против францускиот предлог се поддржани од опизициските ВМРО-ДПМНЕ и Левица.

ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...