Трансфер тежок 100 милиони евра – Чуамени е нов играч на Реал

Францускиот фудбалер Орелјан Чуамени е нов играч на Реал Мадрид. Младиот фудбалер со актуелниот европски шампион ќе потпише договор на шест сезони.

Чуамени ќе биде претставен следниот вторник, откако ќе ги помине лекарските прегледи. Чуамени има 22 години и ја покрива позицијата последен играч за врска.

Кариерата ја започна во младинските категории на Бордо, од кој во 2020 година се пресели во Монако во трансфер вреден 18 милиони евра.

За тимот од Кнежевството одигра 95 натпревари и постигна осум гола.

Реал за неговите услуги ќе плати точно 100.000.000 евра.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...