Тоти: Ако јас сум претседател за Салах би платил и 200 милиони евра

Легендата на Рома, Франческо Тоти го смета својот поранешен соиграч Мохамед Салах за еден од најдобрите десет фудбалери во светот.

Тоти имаше само пофални зборови за Египќанецот и истакна за него би платил и 200 милиони евра.

„За мене Салах е еден од најдобрите 10 играчи во светот. Односот кој го имам со него го надмина фудбалот. Тој е исклучително скромна и љубезна личост. Додека бевме во Рома знаев дека ако направи трансфер во клуб како Ливерпул ќе стане уште подобар. Кога јас би бил претседател на некој клуб за него би платил и 200 милиони евра“, изјави Тоти.

Соиграчи во Рома Салах и Тоти беа две години од 2015 до 2017 година.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Американците обезбедија „Гепарди“ – самоодни противвоздушни системи што итно ѝ се потребни на Украина

Американската војска и додели на компанија со седиште во Флорида договор вреден нешто повеќе од 118 милиони долари за снабдување на украинската војска дополнителни...

Пендаровски на инаугурација на Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, на 3 јуни 2023 година, сабота, во Анкара ќе присуствува на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција,...

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...