Тешко му е на Мицковски, некои свои сакаат да го сменат !

За денес најевена е прес-конференција како најава за иницијатива за промена на Христијан Мицковски, како претседател на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Главен иницијатор за оваа промена на Мицковски е токму негов близок соопартиец, Оливер Андонов кој во минатото ја извршуваше функцијата заменик-министер за внатрешни работи.

Андонов како што најави е дел од фракцијата за демократко ревитализирање на ВМРО-ДПМНЕ. Нема информација за тоа кои други членови на партијата се дел од оваа фракција.

„Ви упатувам покана за присуство на прес конференција во организација на фракцијата за демократско ревитализирање на ВМРО-ДПМНЕ, на тема: “Иницијатива за промена на Мицкоски од лидерската позиција”. Прес конференцијата ќе се одржи на ден 21.09.2022 (среда) во 12:00 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје“, стои во соопштението на Андонов.

Ова би значело дека и наблиските соопартици на Мицковски повеќе не го поддржуваат и сакаат да го сменат од функцијата, прв човек на ДПМНЕ .

ПОСЛЕДНИ

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...

Џабе милијардите: На натпревар во Саудиска Арабија присуствуваа 61 гледач

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQСаудиска Арабија вложува милијарди во фудбалот и веќе во лигата во оваа земја...