Тен Хаг за Роналдо: Не сакам да долевам масло на огнот…

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг кажа дека ситуацијата со Кристијано Роналдо не е променета, односно тој останува негов избор за следната сезона.

Долго време се шпекулира дека Роналдо ќе замине од „Олд Трафорд“, но тоа не се случи барем засега, најверојатно Роналдо ќе остане во екипата.

„Мислам дека Јунајтед има голем потенцијал и квалитетни фудбалери. Имаме искусни, но и млади играчи. Имавме соопштение за Роналдо и ништо не е сменето, не сакам да долевам масло на огнот“, кажа Тен Хаг.

Јунајтед минатата сезона освои само 58 бода и беше големо разочарување, иако сите очекуваа тимот да се бори за титулата.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...