Тен Хаг воведе ред во Манчестер Јунајтед: Нови правила и жестоки казни

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг полека воведува ред во соблекувалната на „црвените ѓаволи“, објавија медиумите на Островот.

По помекиот пристап на неговите претходници Оле Солскјаер и Ралф Рагник, Холанѓанецот сака со цврста рака да го врати редот на Олд Трафорд.

Тен Хаг им забранил пиење алкохол на фудбалерите во текот на неделите, а притоа играчите мора да одат постојано на мерење, па кои нема да ги почитуваат правилата ќе добијат казни.

Но, тоа не е се затоа што на фудбалерите им било наредено да ги отпуштат своите лични кувари и да ја јадат храната од клубот, а притоа ќе има казни и ако некој открива информации од соблекувалната.

Манчестер досега одигра три натпревари на азиската турнеја и забележа исто толку победи, против Ливерпул, Мелбурн и Кристал Палас.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...