Тен Хаг: Нема потреба да им објаснувам на Роналдо и Мегваер зошто не играа

Манчестер Јунајтед вчера по двата порази од Брајтон и Брентфорд во Премиер лигата го запиша првиот триумф и тоа против најголемиот ривал Ливерпул.

Јунајтед славеше со 2:1, а тимот изгледаше навистина добро на теренот. За овој натпревар Тен Хаг се реши на клупата да ги остави Кристијано Роналдо и Хари Мегваер и според резултатот тоа се покажа како добра одлуката.

„Имаме 50-60 натпревари во сезоната, играчите ќе ги бирам од натпревар во натпревар. Немам потреба да им објаснувам на Роналдо и Мегваер зошто не играат. Имаме навистина одличен тим“, изјави Тен Хаг.

Роналдо во вчерашниот натпревар доби минути во финишот од натпреварот додека Мегваер остана на клупата.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...