Тен Хаг: Ќе бидеме подобри кога Каземиро и Роналдо ќе бидат во оптимална форма

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, беше задоволен од играта на тимот против Лестер и победата на гостински терен (0:1).

„Тоа е уште еден чекор напред и јас сум среќен поради тоа. Покажавме одличен дух. Имаше 11 играчи на теренот кои се бореа еден за друг и постигнаа прекрасен тимски гол. Има уште простор за напредок, но тоа е нормално во оваа фаза од сезоната“, изјави Тен Хаг.

„Кога Кристиано Роналдо и Касемиро ќе ја подобрат својата физичка кондиција, ќе биде уште подобро. Касемиро е навикнат на друго првенство. Тој постигна се, но сега тој е во друго првенство и мораме да му дадеме време да се адаптира. Ќе видиме како е Ентони по тренинзите и дали е подготвен за недела“, додаде тренерот.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...