Таксист го пронашол паричникот на Ноер, не е задоволен од „наградата“

Германски „Билд“ објави дека таксист го пронашол паричникот на голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер во кој имало пари и документи. 

Таксистот кој го возел Нојер тој ден го пронашол паричникот кога го чистел автомобилот на крајот од својата смена.

„На личната карта стоело името и адресата на Мануел Нојер, а во паричникот имало картичка Visa Platinum, црна Mastercar картичка и околу 800 евра во кеш“, изјави таксистот за „Билд“.

По две недели добил пакет од Ноер во кој имало дрес со автограм на голманот, а тоа го налутило возачот затоа што потрошил 400 евра на гориво додека го барал германскиот голман за да му го однесе паричникот.

„Наградата е за потсмев. Имам четири деца, што да правам со тој дрес“, коментира незадоволниот таксист кој очигледно очекувал некаква парична награда.

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...