Тајфун ги зафати Филипините – пет мртви, милиони без струја

Петмина спасувачи загинаа на Филипините при минување на тајфунот Нору. Невремето остави милиони без струја.

Десетици домови беа поплавени поради обилните дождови.

Вратете го видот на која било возраст со овој метод…не се потребни операции !!!

Тајфунот предизвика удари на ветер до 240 км/ч на островот Лузон, дом на повеќе од половина од 110 милиони жители на земјата.

Речиси 75.000 луѓе беа евакуирани пред невремето, а метеоролошката служба предупреди на ризик од големи поплави, вклучително и во областа на главниот град Манила.

Силен тајфун ги погоди Филипините - Вечер
ПОСЛЕДНИ

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMМанчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените...

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...