Суарез во новиот клуб доби спектакуларен пречек и видео порака од Меси 🎥

Луис Суарез како слободен играч потпиша за Насионал, клубот каде што ја започна кариерата.

Поранешниот напаѓач на Барселона утрово пристигна во својата родна земја со приватен авион.

„Убеден сум дека ја донесов вистинската одлука за клубот и земјата во припремите за Светското првенство“, изјави Суарез во интервјуто за клупската телевизија после пристигнувањето на аеродромот во Монтевидео.

Добредоје преку видео порака му посака и неговиот добар пријател и поранешен соиграч Лионел Меси.

„Здраво Гордо (прекарот). Знам колку ти е важен Насионал и враќањето дома во својата земја после толку време. Ти посакувам да бидеш најдобар“, гласеше пораката на Меси.

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...