Суарез со искрен совет до Нуњес: Послушај идиот кој правеше глупости и не поминуваше добро

Дарвин Нуњес ги разочара навивачите на Ливерпул со црвениот картон против Кристал Палас во второто полувреме.

Јоаким Андерсен констатно во текот на мечот го провоцираше Нуњес и на крајот успеа во намерата да го изнервира. Нуњес сега доби совет од Луис Суарез кој има искуство со такви ситуации и низ кариерата се соочил со повеќе инциденти.

„Сигурно во иднина поради ова ќе го провоцираат два или три пати повеќе, постојатно тој ќе биде мета на противничките играчи. Би сакал да послуша совет од идиот кој постојано правеше глупости и не поминуваше добро“.

„Дарвин во никој случај не треба да им даде нова шанса да го испровоцираат, ако тоа се случи ќе биде само полошо и полошо за него. Верувам дека е интелигентно момче кое слуша совети и знае како да се справи со ситуацијата“, гласи пораката од Суарез до неговиот сонародник.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...