Српска легенда седнува на клупата на Бугарија!

Во септември репрезентацијата на Бугарија ќе гостува во Скопје во последниот натпревар од Лигата на Нации, а на клупата на оваа репрезентација седнува Младе Крстаиќ.

Српските медиуми објавија дотографија од Крстаиќ со раководството на Бугарската федерација. Бугарите останаа без селектор откако Јасен Петров си замина после дебаклот од Грузија во Разград со 2:5.

Според информациите Крстаиќ веќе се договорил и го потпишал договорот, а сега се чека само официјалната промоција. Техничкиот директор Георги Иванов неодамна најави дека до 28. Јули ќе биде објавено името на новиот селектор кој ќе има скоро два месеци да го спреми тимот за последните два меча од Лигата на Нации.

Бугарија во овој циклус во Лигата на Нации освои три бода со три реми против Македонија, Гибралтар и Грузија со тоа се третопласирани во групата.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...