Спектакуларен настап на Игуаин: Хет-трик и мајсторија од слободен удар 🎥

Гонзало Игуаин уште еднаш ја покажа својата калса во дресот на Интер Мајами.

Аргентинецот постигна хет-трик за едно полувреме против Синсинати во натпревар кој заврши 4:4. Дуелот беше отворен со спектакуларен слободен удар на Игуаин во 23. минута.

Гостите двапати изедначуваа преку Бренер, а во судиското продолжение од првиот дел Игуаин го постигна неговиот трет гол за водство од 3:2. Во второто полувреме следуваше нешто помирна игра, а Васкез со два гола за пет минути од 81 до 86 минута направи пресврт. Конечните 4:4 ги постави Мекви во 97. минута.

Игуаин ја игра својата трета сезона во Интер Мајам ии до сега на 54 натпревари постигна 17 гола.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...