Спектакл на Сан Сиро, Милан подобар од Интер 🎥

Милан и Интер одиграа одлично дерби со пет гола и многу возбудува, а на крајот како победници излегоа „росонерите“ (3:2).

Натпреварот започна одлично за Интер, кој после 20 минути игра преку Брозовиќ дојдоа во водство.

Тоа беше единствената грешка која ја направи Милан во првиот дел и до крајот создаде неколку одлични шанси. Израмни Леао и на одмор се замина со резултат 1:1.

Во вториот дел Интер немаше решение за расположениот Леао, кај најпрво му асистираше на Жиру за 2:1, а потоа сам ја измеша целата одбрана и погоди за 3:1.

Кога се чинеше дека Милан лесно ќе дојде до победата Интер се разбуди во последните дваесетина минути, намали преку Џеко и имаше два добри шанси, но не успеа да дојде до реми.

ПОСЛЕДНИ

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMМанчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените...

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...