Спектакл каков ретко се гледа: Рим го поздрави Дибала 🎥

Рома на спектакуларен начин ја претстави новата ѕвезда Пауло Дибала пред десетици илијади навивачи.

Клубот направи вистинско шоу од презентацијата, а 10.000 фанови дојдоа да го поздрават Дибала.

Фановите го скандираа неговото име, па и самиот Дибала остана без зборови и беше импресиониран од глетката.

Вакво нешто ретко се гледа и само покажува колку е важен фудбалот во Италија.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...