Специјалната задача на Крос: Како не му даде да „мрдне“ на Ди Марија 🎥

Реал Мадрид на пријателскиот натпревар во Америка го победи Јувентус со 2:0 и тоа беше последниот тест за „кралевите“ пред европскиот Суперкуп против Ајнтрахјт на 10-ти август.

Карло Анчелоти најави дека против Јувентус ќе игра тимот кој треба да игра против германскиот тим во Суперкупот. Сериозниот пристап на шпанскиот тим можеше да се забележи и по посебната задача која ја имаше Тони Крос.

Крос имаше специјална задача да го чува Ди Марија и таа одлична си ја заврши. Германецот постојано беше во близина на Аргентинецот и едноставно не му дозволи да „дише“.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...