Спалети има неверојатна колекција на дресови, а во неа и место има за Горан Пандев и Ѓорѓи Христов

Лучијано Спалети кој е тренер на Елиф Елмас на популарната водителка Дилета Леота и ја покажа својата неверојатна колекција на дресови.

Во големата колекција на Спалети во неговата „специјална“ соба има и два дреса од Македонци. Во колекцијата може да се најдат дресови од импресивни имиња како Кака, Тоти, Руни, Марадона, Малдини, Виери, Роналдо…

Меѓу сите тие се и двете македонски легенди, Горан Пандев и Ѓорѓи Христов.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...