Сопругот на исчезнатата Србинка во САД гуглал „како да се ослободиш од мртво тело?“

Инспекторите кои работеа на исчезнувањето на Ана Волш пронајдоа крвав нож во подрумот на домот што таа го дели со нејзиниот сопруг и го обвинија за заблуда на полицијата, соопштија обвинителите пред судот во понеделникот.

Брајан Волш (47) во понеделникот се појави пред окружниот суд обвинет за заблуда на инспекторите кои ја бараат Ана Волш, 39-годишна мајка на три деца.

Инспекторите во интернет пребарувањата на Брајан Волш открија „како да се отстрани женско тело тешко 50 килограми“ и „како да се распарчи тело“, пишува Си-Ен-Ен.

Ана Волш била пријавена за исчезната на 4 јануари, откако не се појавила на работа.

Полицијата со денови ја бараше во областа околу нивниот дом во Кохасет, град југоисточно од Бостон.

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...