Сопругот на исчезнатата Србинка во САД гуглал „како да се ослободиш од мртво тело?“

Инспекторите кои работеа на исчезнувањето на Ана Волш пронајдоа крвав нож во подрумот на домот што таа го дели со нејзиниот сопруг и го обвинија за заблуда на полицијата, соопштија обвинителите пред судот во понеделникот.

Брајан Волш (47) во понеделникот се појави пред окружниот суд обвинет за заблуда на инспекторите кои ја бараат Ана Волш, 39-годишна мајка на три деца.

Инспекторите во интернет пребарувањата на Брајан Волш открија „како да се отстрани женско тело тешко 50 килограми“ и „како да се распарчи тело“, пишува Си-Ен-Ен.

Ана Волш била пријавена за исчезната на 4 јануари, откако не се појавила на работа.

Полицијата со денови ја бараше во областа околу нивниот дом во Кохасет, град југоисточно од Бостон.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...