Сончево и топло време

Првиот ден од викендот во Македонија ќе преовладува сончево и многу топло време, со мала до умерена локална  облачност. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во попладневните часови на некои  места ќе има зголемување на облачноста, а во текот на денот ќе дува слаб до умерен, на места повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура се движи во интервал од 14 до 20 степени , а максималната ќе достигне од 30 до 39 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината денеска ќе биде исто така сончево со умерена облачност. Утринската температура достигна 17 а максималната дневна ќе се движи до 37 Целзиусови степени.

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...