Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Почетокот на новата седмица  носи стабилизирање на временската состојба. Во понеделникот ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност, а во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Утринските температури се движат во интервалот од 8 до 18 степени, а максималните дневни ќе порасната до 22 односно 33 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината денеска исто така ќе биде сончево со умерена облачност и слаб ветер. Утринската температура достигна до 13 степени, додека дневната ќе се искачи до 31 Целзиусов степен

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...