Соиграчот на Алиоски: Конте ме излажа!

Сегашниот соиграч на Езгјан Алиоски во Фенербахче Мичу Батушаи истакна дека бил излажан во преговорите со Челзи кога тренер на овој тим беше Антонио Конте.

Батшуаи на „Стенфорд Бриџ“ дојде во 2016 година од Марсеј за 39 милиони евра и откако не доби шанса да ги покаже своите квалитети беше испраќан на позајмици во Борусија, Валенсија, Кристал Палас Бешикташ и сега во Фенербахче.

За таквиот расплет на неговата кариера Батшуаи смета дека е одговорен Конте.

„Конте во текот на нашиот разговор беше контрадикторен. Ми кажа тогаш дека ќе играм во тандем со Диего Коста. Нормално му поверував затоа што и претходно играше со партнер во нападот. Во Челзи тоа не беше случај, не можев да разберам што се промени од нашиот разговор. Се чувствував излажан“, изјави Батушуаи.

Дресот на Челзи Батшауи го носеше на 77 натпревари, но на теренот во просек помина 31 минута. Во тие натпревари оствари учинок од 25 голов ии шест асистенции. Заминувањето на Конте од Челзи во 2018 година не влијаеше премногу на неговиот статус.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...