Скапото засилување на Ливерпул повторно мета на критики и сеир

Уругваецот Дарвин Нуњез пристигна ова лето во Ливерпул од Бенфика за 100 милиони евра.

Меѓутоа 23-годишниот напаѓач се најде на многу критики поради скромните настапи во припремните натпревари. Иако во натпреварот против Лајпциг постигна четири гола, против Салзбург повторно ги разбуди критичарите.

После ова прилично слабо издание на Нуњез мнгоумина се убедени дека Ливерпул „фрли“ 100 милиони евра.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...