Скандал во Ла Лига: Претседателот на клбуот на Димитриевски се степал со агент на познат играч!

Претседателот на клубот на македонскиот голман, Рајо Ваљекано, Мартин Прес влегол во физичка пресметка со агентот на играчот Раул Де Томас.

Раул де Томас е фудбалер на Еспањол и се водеа преговори околу негово враќање во Рајо Ваљекано, но до трансферот не дојде. На крајот преговорите завршиле со физичка пресметка.

Незадоволен од преговорите агентот на Де Томас го удрил првиот човек на Рајо поради што тој морал да биде хсопитализиран, а му бил залепен и фластер на носот.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...